Životní pojištění

Životní pojištění nabízí všechny tuzemské pojišťovny a můžeme říci, že se jedná o populární produkty, které jsou vhodné pro širokou veřejnost k zajištění rizika úmrtí.

Jaké druhy životního pojištění u nás nalezneme?

Máme několik druhů životního pojištění mezi které patří rizikové životní pojištění, kapitálové životní pojištění a nebo investiční životní pojištění. Každý z produktů je vhodný k něčemu jinému a musíme dobře zvážit, který z nich je pro nás nejpotřebnější.

Rozdělení životního pojištění

Rizikové životní pojištění sjednáváme pouze pro případ smrti. Za nízkou cenu pojistného zůstanou všechny naše platby pojišťovně, která nás chrání před rizikem smrti. Toto pojištění je vhodné pro toho, kdo chce zajistit rodinu či své blízké, avšak chce platit co nejméně za pojistku.

Kapitálové životní pojištění se sjednává do důchodového věku. Pojišťovna vám garantuje konečnou částku, kterou obdržíte na konci pojištění. Produkt je zvýhodněn možností daňového odpočtu ze základu daně.

Investiční životní pojištění je stejně jako kapitálové životní pojištění produktem, který se uzavírá do důchodového věku, avšak jeho garance konečného kapitálu není smluvně udána. U tohoto pojištění si sami volíte, kam budete své peníze investovat a jakou strategii pro to zvolíte. Produkt je zvýhodněn možností daňového odpočtu ze základu daně.

Z jakých důvodů sjednáváme životní pojištění?

Primárně sjednáváme životní pojištění pro osoby, které jsou hlavními živiteli rodiny a bez kterých by rodina ztratila úplně a nebo částečně zdroj příjmu. Tento příjem totiž v mnoha případech pokrývá nejenom nutné životní náklady na běžné fungování rodiny, ale často také hypoteční úvěry, spotřebitelské úvěry nebo leasingy, které by rodina bez hlavního živitele nebyla schopna pokrýt.