Životní pojištění jako bonus k důchodu

Důchody už dávno nejsou dostačující pro zajištění pohodlného stáří, proto v současné době každý hledá tu nejvýhodnější cestu, jak si k důchodu přilepšit. Jednou z variant může být i životní pojištění.

 

1. Životní pojištění jako zajímavá možnost

2. Nový produkt – Penzegarancí od Kooperativy

3. Výhoda životního pojištění je flexibilita

4. Češi nejvíce věří na penzijní připojištění

 

Životní pojištění jako zajímavá možnost

Jako nejznámější možnosti přilepšení k důchodu jsou penzijní připojištění nebo spoření ve fondech v rámci druhého pilíře.

V současné době ale může být další zajímavá varianta finančního zajištění ve stáří a to životní pojištění. Na Slovensku je tato možnost oblíbená už delší dobu.

 

Nový produkt – Penze s garancí od Kooperativy

Pojišťovna Kooperativa, jako první u nás, představila nový produkt s názvem Penze s garancí, která garantuje zhodnocení vašich finančních prostředků minimálně o 2,4 % p.a.

Jako další k tomu přibude ještě podíl na zisku, který za poslední čtyři roky činil čtyři procenta. Pokud chcete ještě více investovat, tak nabízí Kooperativa 10 tržních fondů.

Produkt je tedy zaměřen především jako spořící program. Minimální pojistné za měsíc je 400,- Kč a zahrnuje pojistné krytí v případě smrti jen 10.000,- Kč.  Za další pojištění navíc si klient musí připlatit.

Čtěte také: Cestovní pojištění pro Vaši dovolenou

Výhoda životního pojištění je flexibilita

V porovnání se spořením v druhém pilíři je největší výhodou flexibilita. Klienti mohou bez problémů měnit výši pojistného, peníze v průběhu trvání vybírat nebo dokonce spoření přerušit.

Minimální délka trvání pojištění je 10 let. Výběr pojistného plnění si může klient nechat vyplatit najednou nebo si ho může nechávat vyplácet měsíčně.

Češi nejvíce věří na penzijní připojištění

Z průzkumu České asociace pojišťoven vyplývá, že lidé ve věku 18 až 50 let považují penzijní připojištění za nejlepší možnost, jak si k důchodu přilepšit. Jedná se o 80% Čechů.

Do druhého pilíře plánovalo vstoupit pouze 6% respondentů.