Uzavíráte dítěti penzijní připojištění? Půjčka na mateřské pomůže uhradit první pojistné

Rozhodli jste se naspořit svým dětem na školu či dokonce na důchod? Dnes je možné dětem uzavřít penzijní spoření. Nejenže dostanete od státu peníze navíc, ale vaše děti budou zajištěné. Půjčka na mateřské se může hodit na úhradu prvního vkladu.

Penzijní připojištění pro vás i pro děti zaplatí půjčka na mateřské

Založit penzijní připojištění pro děti do 18 let je novinkou. Výhodou je získání státní podpory až 2760 Kč. Pokud dítěti ročně naspoříte minimálně 12 tisíc korun, získáte tuto podporu. Půjčka online umožní zaplatit alespoň první pojistné. Rodiče doposud spořili prostřednictvím stavebního spoření také kvůli výhodné státní podpoře. Peníze lze v tomto případě vybrat po šesti letech a použít na studia či na pořízení bydlení dítěti. Zde je nutné vložit vstupní poplatek. Ten zaplatí rychlá půjčka ihned.

parametry penzijního připojištění pro dítě:

  • spoření pro děti do 18 let
  • státní dotace až 2760 Kč
  • výběr peněz až v 60 letech, pokud peníze dítě vybere dříve, o podporu přijde

Je spoření pro děti výhodné?

Otázkou je, zda se spoření na penzi pro děti vyplatí, když na peníze mohou sáhnout nejdříve v 60 letech, pokud nechtějí o státní dotaci přijít. Chcete-li dítěti naspořit peníze pro snadný vstup do života, zkuste investice, spořící účty, již zmíněné stavební spoření. Vhodně rozložené portfolio vašich úspor vám pomůže vydělat slušné peníze pro děti i na vaši penzi. Ideální částka pro spoření dětem na důchod je minimálně 300 Kč měsíčně. Půjčka na mateřské pomůže s prvními vklady. Penzijní připojištění má díky změnám v podmínkách mnohem menší počet klientů než dříve a stát vidí ve spoření pro děti vzrůstající zájem.