Úvěrové pojištění

Pořídili jste si bydlení a splácíte hypotéku? Chcete se pojistit pro případ, kdy nebudete schopni splácet hypotéku, abyste o své bydlení nepřišli? Vybírejte pečlivě.

Na co si dát pozor

Existuje široká nabídka pojistek proti platební neschopnosti u hypoték, a tak je nejdůležitější ujistit se, pro které konkrétní případy platební neschopnosti lze pojistku uplatnit. Ani v případě úmrtí majitele hypotéky se z jejího splácení nelze snadno vyvázat, protože povinnost plynule a pravidelně splácet dluh přechází na pozůstalé. Dále se lze pojistit pro případ ztráty zaměstnání, úrazu či jiné pracovní neschopnosti.

Výluky z pojištění

V pojistných podmínkách, tedy nikoli přímo v pojistné smlouvě, lze nalézt případy, ve kterých se pojišťovna může vyvázat zcela nebo alespoň částečně z výplaty pojistného plnění. Na snížení nebo zrušení výplaty pojistného plnění má pojišťovna nárok i v případě rizikového nebo nezodpovědného chování pojištěnce, nezřídka i v případě chronických či degenerativních onemocnění pojištěného.

Doporučení

Potřebujete-li poradit s nejvhodnějším pojištěním pro splácení hypotéky, nevyznáte-li se ve výjimkách pojišťoven, nebo chcete-li se nezávazně informovat o dostupných produktech na trhu, obraťte se na nás pomocí kontaktního formuláře. Rádi Vám s pojištěním poradíme.