Úrazové pojištění vám usnadní léčení

Pokud se vám stane nehoda, úrazové pojištění vám sice zdraví nevrátí, ale poskytne vám finanční oporu k nemocenské. A tak i v případě dlouhodobé léčby nezůstanete bez prostředků.

Dnes se v článku zaměříme na tyto body:

1. Úraz nelze předvídat

2. Úrazové pojištění je určeno pro každého

3. Zvolte si vhodnou pojistnou částku

4. Na co nesmíte zapomenout?

1. Úraz nelze předvídat

Úraz se může stát komukoliv a kdykoliv, nedá se předvídat a i přes všechny možné opatření, které můžete udělat, se nedá ani ovlivnit.

Opravdu vážný úraz s trvalými následky dokáže způsobit vážný zásah do vašeho života a života vaší rodiny. Například pro muže, který je hlavní živitel rodiny, má hypotéku a děti může být tahle situace opravdu kritická.

2.Úrazové pojištění je určeno pro každého

Úrazové pojištění může být sjednáno na každého, na děti i dospělé. Každá skupina lidí má své rizikové faktory. Pracovní úraz, úraz při sportu a ve volném čase.

Každá pojišťovna má své vlastní limity pojistných krytí uvedených rizik i tabulky pro nezbytnou dobu léčení úrazu. Délka vaší pracovní neschopnosti tedy není rozhodující.

3. Zvolte si vhodnou pojistnou částku

Když si budete sjednávat úrazové pojištění, dbejte především na to, aby pojistná částka byla v dostatečné výši. Odvíjí se od ní nejen částka, kterou budete měsíčně platit, ale také to, kolik za případný úraz obdržíte peněz neboli jak vysoké budete mít z pojistky plnění.

4. Na co nesmíte zapomenout?

  • Jaké je plnění pojišťovny v případě trvalých následků?
  • Vztahují se trvalé následky i na sportovní činnosti?
  • Je zahrnuto progresivní plnění u trvalých následků?
  • Jakou částku hradí pojišťovna při pobytu v nemocnici?
  • Jaké jsou v pojištění výluky?

Čtěte také: Životní pojištění a daně