Rizikové životní pojištění

Přinášíte-li do rodinné pokladny podstatné či dokonce existenčně důležité příjmy, splácíte-li hypotéku nebo jen chcete zabezpečit své blízké pro případ Vaší smrti, měli byste vzít v úvahu sjednání rizikového životního pojištění.

Rizikové životní pojištění

Životní pojištění pro osoby, které se významně finančně podílejí na provozu domácnosti, je vždy moudrá volba. V případě, že daná situace nastane, nenecháte svou rodinu bez prostředků. V opačném případě přispějete alespoň ke klidu a pohodě sobě i svým blízkým.

Co pojištění zahrnuje

Rizikové životní pojištění se na rozdíl od kapitálového životního pojištění sjednává na dobu podle potřeb samotného klienta a pouze pro případ smrti nebo vinkulace ve prospěch např. již zmíněné hypotéky. Po uplynutí platnosti sjednaného pojištění (ukončení pojistné smlouvy) se nevyplácí žádné pojistné plnění, protože tento produkt nenabízí spořící složku a platby pojistného jsou spotřebovány na krytí pojistné ochrany a poplatky s ní spojené.

Výhody pojištění

Rizikové pojištění lze sjednat už na dobu pouhého 1 roku. U tohoto produktu lze sjednat buď pevnou, nebo klesající pojistnou částku. Stejně jako u kapitálového životního pojištění je pojistné plnění pro případ smrti u rizikového životního pojištění garantováno sjednanou částkou. Obdobně jako kapitálové lze i toto pojištění rozšířit formou dalších připojištění. Nevýhodou však je, že tento typ životního pojištění není daňově uznatelný.

Doporučení

Potřebujete-li poradit s výběrem rizikového životního pojištění, nebo jen hledáte informace o různých typech životního pojištění a možnostech připojištění, neváhejte se nás obrátit pomocí webového formuláře na stránce SjednatPojištění.cz. Zdarma Vám poradíme a pojištění s Vámi sjednáme.