Půjčky do výplaty, cestujete? Ochrana klientů před krachem cestovky se zvýší.

Sněmovna schválila novelu zákona o podnikání v cestovním ruchu. Pojišťovny doposud vracely peníze do výše sjednaných limitů. Hrozí však, že pojišťovny vypoví cestovkám smlouvy. Na dovolenou můžete vyrazit za pomoci půjčky do výplaty.

Změny v odškodňování klientů, vycestujte s pomocí půjčky do výplaty

V případě, že jste pomocí nebankovní půjčky vyrazili na dovolenou a cestovní kancelář mezitím zkrachuje, vrátíte se domů zdarma. Náklady pokryje pojišťovna. Podle novely zákona totiž mají pojišťovny hradit náklady i nad sjednaný limit. Návrh kritizují jak pojišťovny tak samotné cestovní kanceláře. Půjčky do výplaty můžete využít jako finanční rezervu.

Cestovní kanceláře musí nově zveřejňovat i své zisky, dávat data své pojišťovně k dispozici. Půjčky do výplaty použijte na nákup valut. Limit pojistného plnění musí být takový, aby v případě úpadku cestovní kanceláře plně pokryl nároky zákazníka. Půjčky bez registru využijte na nákup zájezdu.

co se změnilo novelou zákona?

  • pojišťovny musí vyplácet odškodné nad sjednané limity
  • cestovní kanceláře musí zveřejnit své příjmy

Nebojte se cestovat

Milujete cestování? Ničeho se nebojte. Půjčky do výplaty příjdou vhod ve chvíli, kdy se vám stane nehoda jako odcizení peněženky nebo ztráta karty. Kdykoliv máte k dispozici finanční rezervu. Okamžitě a bez vysvětlování. Požádat si o půjčky lze i ze zahraničí. Stačí mít připojení k internetu. Peníze vám vyplatí do hodiny od schválení půjčky. Cestovní agentury musí podle nového zákona uvádět, kdo která cestovní kancelář organizuje zájezd. Pokud cestovní kancelář některou ze zákonných podmínek vůči pojišťovně nesplní, má pravomoc jí zakázat uzavírat nové smlouvy. Zákon ještě musí podepsat senát a prezident ČR.