Půjčka v hotovosti pomůže uhradit pojištění

Ukončili jste svá studia? Pak je čas zjistit si, kdy a jak máte zaplatit sociální a zdravotní pojištění. S platbou pomůže půjčka v hotovosti sjednaná u vás doma.

Půjčka v hotovosti na důležité platby

Stát platí pojištění za studenty středních a vysokých škol do dosažení dvaceti šesti let věku. Do té doby jste považováni za neopatřené děti. Pokud se do konce kalendářního roku, kdy jste odmaturovali, přihlásíte k jednoletému pomaturitnímu studiu, i v tomto případě za vás pojištění zaplatí stát. Na studium se hodí půjčka ještě dnes.

Vyjímkou, kdy za vás stát neuhradí na pojištění ani korunu, je když studujete dálkově a k tomu jste zaměstnáni nebo máte nárok na podporu v nezaměstnanosti. Pojištění neplatíte po ukončení studia a přechodu na další školu. Například mezi koncem bakalářského a začátkem magisterského studia. Nebankovní půjčky vám umožní vystudovat snadno.

Kdy za vás stát neplatí pojištění:

    • Po ukončení maturity
    • Pokud neuděláte maturitu
    • Při nástupu do zaměstnání

Stát za vás nehradí pojištění po ukončení studií

Půjčka v hotovosti vám příjde vhod po ukončení studií, i když maturita nedopadne. Stát za vás pojištění uhradí pouze do 31. srpna. Pokud čekáte na další termín maturity, musíte si od 1. září začít platit zdravotní pojištění sami. Při nástupu do zaměstnání za vás pojištění hradí zaměstnavatel. Při začátku podnikání si zálohy na zdravotní a sociální pojištění musíte hradit vy.

Sociální pojištění neplatí stát pro studenty starší 18 let. Studium se nezapočítává do období pojištění potřebného pro výpočet důchodu. Účast na důchodovém pojištění si zajistíte třeba placením penzijního připojištění. Půjčka v hotovosti vám s úhradou prvních splátek pomůže, než dostanete první výplatu.