Půjčka on-line, krytí rizik

České firmy ve valné většině spoléhají na kladnou platební morálku svých klientů. Možnost pojištění pohledávek firmy téměř nevyužívají. Přitom nejen půjčka on-line může dostat firmu do problémů.

Pojištění rizik i půjčka on-line

Řada firem má problémy s neplatiči a zároveň i s případným nesplacením vlastních půjček. Snadno dostupná půjčka on-line může způsobit firmě vážné problémy. Je proto vhodné využívat také pojištění proti platební neschopnosti. Pár korun vydaných navíc minimalizuje případná rizika.
Nebankovní půjčky toto pojištění nabízejí vyjímečně. Pokud máte o něj zájem, je možné sjednat si jej přímo u vybrané pojišťovny. Téměř 90% firem si nesjednalo žádné z pojištění, kterými by pokryly případné škody.

Možné pojištění firem

  • pojištění majetku
  • pojištění pohledávek
  • pojištění neschopnosti splácet půjčky
  • pojištění přerušení provozu

Minimalizujte ztráty

Firmy, které sjednávají půjčky jako je půjčka on-line mají propracované postupy, jak bojovat proti neplatičům, zajímají třeba bankovní záruku nebo je součástí smlouvy rozhodčí doložka. Pojištění pohledávek nevyžaduje spolupráci odběratele.
Při výběru půjčky před výplatou i různého pojištění pro ochranu majetku fungují firmy nevyváženě. Nevybírají si nejlevnější produkty. Co se týče výběru pojištění tak bez problémů chrání majetek před pohromami, krádežemi a vandalismem, ale na druhou stranu podceňují krytí stažení zboží z trhu nebo přerušení provozu.
Částečné pojištění je možné i proti útoků hackerů. Nemusí být pojištěna jen půjčka on-line, ale i vaše webové stránky. Pojištění pro případ ztráty nebo zneužití osobních dat se často provádí pomocí makléřských společností, které firmu pojistí v zahraničí. Toto pojištění je vhodné pro velké firmy, které zpracovávají obrovské objemy dat klientů.