Proč si uzavřít životní pojištění?

zivotnipoj

Životní pojištění představuje spoření na důchod s daňovými výhodami nebo také zajištění nejbližších. Kdy je tento produkt výhodný a kdy se naopak jedná o iluze prodejců?

Před uzavřením životního pojištění, bychom si měli položit otázku: Proč si ho chceme založit a co od toho očekáváme? Může to být zajištění leasingu, krátkodobého úvěru nebo chceme finančně zajistit rodinné příslušníky a děti v případě, že by se nám něco stalo.

Co všechno brát v úvahu před sjednáním pojištění?

  • Finanční závislost rodiny

Sjednejte si kvalitní životní pojištění, pokud jsou na Vás závislí jiní lidé – děti, manžel(-ka), rodiče.

  • Kdy se nechat pojistit?

Neotálejte do doby, kdy pojištění budete skutečně potřebovat. Při ponechání uzavření pojištění na pozdější věk se vám může stát, že vzhledem ke zdravotnímu stavu vás nebude chtít pojišťovna pojistit.A co potom, když ho k zajištění úvěru budete potřebovat? Také čím později životní pojištění uzavíráte tím je dražší.

  • Uvažujete v budoucnu o úvěru na dům nebo podnikání?

Banka po vás bude pravděpodobně pojištění vyžadovat. A i kdyby nebylo podmínkou pro získání úvěru, necháte na náhodě, že rodina nebude schopna splácet úvěry, když přijde o Váš příjem?

  • A budu k úvěru potřebovat ručitele?

Pokud si vezmete úvěr, za který vám ručí ručitel, myslete i na něj. Pokud nebude mít na splácení vaše rodina, bude nucen splácet úvěr za Vás. Kdy neuzavírat životní pojištění? Životní pojištění také umožňuje výše zmíněné spoření nebo daňové odpočty. Nicméně myslete na to, že je tu především proto, aby nenechalo v nesnázích vaše nejbližší. Tedy nelze ho brát jako hlavní spořící produkt.

Kdy neuzavírat životní pojištění?

Životní pojištění také umožňuje výše zmíněné spoření nebo daňové odpočty. Nicméně myslete na to, že je tu především proto, aby nenechalo v nesnázích vaše nejbližší. Nelze ho tedy brát jako hlavní spořící produkt.