Při pojištění majetku cenu ovlivňuje i lokalita

Pro stanovení ceny pojistného má každá pojišťovna vlastní postup, ale v jaké lokalitě se vaše nemovitost nachází, má pro výpočet vždy velkou váhu.

Vliv na výpočet pojistného má například velikost měst, obce nebo zvýšené riziko povodně. Domy na samotě, zase nesou velké riziko odcizení. Z toho vyplývá, že například lidé žijící v Praze nebo v rizikových oblastech zaplatí za pojištění mnohem více.

 

Pojistná rizika

Při sjednání pojištění domácnosti si předem dobře rozmyslete, proti jakým rizikům se chcete chránit. Některá z nich mají pojišťovny zahrnuty už v základní pojistce. Nejčastější pojištění rizik, které jsou součástí základního pojištění, jsou např. riziko požáru, úder blesku, vichřice, výbuch, vytopení, vloupání nebo loupež.

 

Jak si slevit pojištění na minimum?

Dobré zabezpečení vstupních dveří a oken vám může snížit cenu pojištění až o 20 procent. Využít můžete např. bezpečností dveře, mříže, rolety, elektronické zabezpečení atd.

Další úlevu můžete získat, když se budete na možné škodě podílet předem domluvenou částkou. Jedná se o tzv. spoluúčast. Cena se snižuje samozřejmě s tím, čím na větší spoluúčasti se dohodnete.

Některé pojišťovny lákají na sjednání pojistky online a poskytují na to slevu.

Pokud jste v předchozím období neměli žádnou pojistnou událost, většina pojišťoven to zvýhodňuje až 30 procenty.