Povinné ručení pro motocykly

Pojištění odpovědnosti z provozu motorových vozidel, tj. povinné ručení, se podle zákona vztahuje nejen na automobily, ale také na motorky. Slevu na povinném ručení lze získat ve formě bonusů za bezpečný provoz, což je vlastně odměna od pojišťovny za to, že řidiči nezpůsobují dopravní nehody, ale ušetřit lze i jinak.

Nejlevnější pojištění

Nabídka produktů povinného ručení je velmi široká a vyžaduje dobrou orientaci mezi jednotlivými poskytovateli. Mezi povinným ručením sjednávaným pro automobil a pro motorku lze však najít mnoho specifických rozdílů.

Motorka má totiž tu zvláštnost, že v zimě se na ní obvykle v našich zeměpisných šířkách nejezdí. To je jedním z důvodů, proč zde pojišťovny začaly mezi svými produkty nabízet i tzv. sezónní povinné ručení pro motocykl.

Sezónní povinné ručení

V čem se tento produkt šitý na míru motorkám v našem prostředí liší od klasického povinného ručení? Pojištění je platné po celý rok, ale sami si můžete určit období, ve kterém budete na motorce jezdit a tedy i platit za něj povinné ručení. S kratší dobou provozu motocyklu se sníží cena pojištění a Vy nemusíte s jejím koncem motocykl odhlašovat a na začátku nové sezony jej opět přihlašovat do registru vozidel. Pokud však způsobíte škodu mimo dohodnuté období, zaplatíte až 100 % nákladů ze své kapsy.

Doporučení

Chcete-li poradit s povinným ručením pro Vaši motorku či automobil, zdarma se informovat nebo pojištění rovnou sjednat, obraťte se na nás přes formulář na webu.