Pojistit lze i kachlová kamna

Pojištění domácnosti zahrnuje nejen pojištění vybavení domácnosti jako je zlato, šperky, elektronika, obrazy či nábytek. Pojistit lze i kachlová kamna. I ty se mohou stát terčem zlodějů.

Kachlová kamna si nechte pojistit

Máte-li doma kachlová kamna po svých předcích, je vhodné je pojistit rovněž. Mohou se stát terčem zlodějů. Dobře organizované skupiny nemají problém cokoliv rozložit a složit. Stačí využít dlouhodobé nepřítomnosti majitelů domu či bytu, zejména pokud je dům na samotě.

Placením pravidelného pojistného svůj majetek v případě povodní, požáru, krádeže, poškození vandaly ochráníte. Při vzniku pojistné události vám bude vyplaceno pojistné jako kompenzace za vzniklou škodu. Kachlová kamna mohou mít obrovskou cenu a nepojistit je je na pováženou.

Pojistit lze

  • dům
  • byt
  • chalupu
  • oplocené pozemky
  • cennosti
  • elektroniku
  • vybavení bytu

Pojištění odpovědnosti

Kachlová kamna jsou zařízením pro vytápění. Vyrobeny jsou z keramických kachlí. Pořídit si je můžete pomocí půjčky se zástavou. Mimo kamen můžete pojistit i chatu, chalupu nebo byt. V omezené míře můžete pojistit i šperky.

Pojištění je vhodné jak pro soukromé osoby, tak pro firmy, zejména pokud stroje a zařízení nakoupili pomocí nebankovní půjčky. Pojištění majetku zahrnuje nejen vybavení bytu, ale i firmy, zemědělské stroje nebo poštovní zásilky. Pojistit své věci můžete proti živelným katastrofám i dalším rizikům.

Nezapomeňte na pojištění odpovědnosti. Kdykoliv se může stát že díky poruše na spotřebiči či prasklé hadici vytopíte sousedy nebo jim způsobíte jinou škodu na majetku. Pojistit majetek můžete v nových cenách. Při pojistném plnění dostanete částku jako za nové vybavení. Pojištění se nevztahuje jen na kachlová kamna, ale i na věci, které máte uloženy ve sklepě nebo v garáži či dílně.