Pojištětění nemovitosti a domácnosti

Málokterý člověk, jenž si nikdy nepojišťoval svůj majetek, ví, že existují dva odlišné produkty s různým rozsahem ochrany majetku. Abychom se nepřipravili o možnost finančního vyrovnání od pojišťovny v případě, že se uskutečnila daná pojistná událost, měli bychom si zvolit takové pojištění, které bude obsahovat krytí všech rizik z vlastního nebo cizího zavinění nebo rizika pro případ působení přírody.

Pojištění nemovitosti a domácnost

Zmíněnými variantami jsou pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti, přičemž zpravidla uzavíráme dvě samostatné smlouvy, vždy jednu na každé pojištění zvlášť. Někdy však lze využít nabídky na uzavření obou smluv společně za výhodnější cenu. Jindy naopak pojištění nemovitosti zahrnuje již inkaso, které pravidelně platíme, a proto stačí dopojistit si jen domácnost.

Co jednotlivá pojištění zahrnují

A jak se od sebe jednotlivé produkty liší? Pojištění nemovitosti obvykle zahrnuje holé zdi, střechu, přípojky a základní doplňky související s budovou, tj. okapy, kotle, radiátory, kolektory apod. Pod pojištěním domácnosti pak rozumíme pojištění veškerého vnitřního vybavení od nábytku, přes koberce, elektrospotřebiče, dekorativní předměty po různé cennosti, ceniny či jízdní kola apod.

Doporučení

Potřebujete-li poradit s výběrem nejvhodnějšího pojištění pro Váš majetek, neváhejte se na nás obrátit přes kontaktní formulář. Pomůžeme Vám najít nejlepší variantu pojištění pro plnou ochranu Vašeho majetku a doporučit Vám, jak se lze zajistit před jeho ztrátou.