Pojištění vážných onemocnění

Pojištění vážných onemocnění není zcela běžným, ani samostatným produktem, které by pojišťovny na českém trhu nabízely. Nejčastěji jej lze pořídit jako připojištění k životnímu pojištění, přičemž je určeno nejširším vrstvám obyvatel.

Co pojištění pokrývá

Pojištění je určeno na snížení negativních dopadů a pokrytí rizika v případě vážného onemocnění, které Vám například znemožnilo pracovat a Vaše příjmy tak klesly. Některé pojišťovny nabízejí i pokrytí výdajů spojených s léčením, výdaje na nadstandardní péči, či jednorázové splacení např. úvěru, leasingu či přestavby bydlení.

Výhody a nevýhody

Cena pojištění není vysoká, obvykle se pohybuje okolo 5 % z ceny základního životního pojištění, ale na rozdíl od životního pojištění se u pojištění vážných onemocnění dle zákona placená částka nemůže odečítat z daňového základu. Pojistné plnění je vypláceno jen, pokud je rozsah diagnostikované nemoci v souladu s podmínkami pojistné smlouvy a nemoc byla diagnostikována až po uplynutí tzv. čekací doby (tj. zpravidla 3 měsíce po uzavření pojištění). Čím starší a rizikovější je pojištěnec, tím vyšší částku si bude pojišťovna účtovat.

Na co si dát pozor

Při pojišťování je třeba zaměřit se na podmínky smlouvy, čekací dobu a klasifikaci nemocí. Pojišťovny obvykle pojišťují rizika, jako jsou srdeční infarkt, mozková příhoda, rakovina, selhání ledvin, operace či transplantace životně důležitých orgánů, oslepnutí či ochrnutí dvou a více končetin.

Doporučení

Potřebujete-li poradit s výběrem vhodných produktů či orientací v pojistných podmínkách pojištění vážných onemocnění, obraťte se na nás a s pomocí webového formuláře na stránce SjednatPojištění.cz nás kontaktujte. Zdarma Vám poskytneme informace a pomůžeme Vám pojištění uzavřít.