Pojištění půjčky je drahé

Banky i mnohé nebankovní půjčky nabízejí klientům možnost pojistit se proti neschopnosti splácet. V případě, že příjdete o práci nebo onemocníte, za vás závazky zčásti přebere pojišťovna.

Rychlá půjčka ihned pojistku nevyžaduje

Pojištění proti neschopnosti splácet má však několik ale. Rychlá půjčka ihned toto pojištění neumožňuje a ani nevyžaduje, protože jde o půjčku na krátkou dobu a relativně nízké částky. Dlouhodobá půjčka ano, ale bez práce nebo v pracovní neschopnosti musíte být nejméně měsíc a pojišťovna uhradí pouze několik splátek. Počítejte však s tím, že toto pojištění vám značně prodraží úvěr i o několik desítek tisíc korun.

Zadluženost Čechů přitom neustále roste a s tím i počet osob, které mají problémy půjčky splácet včas. Mnohdy je jednodušším řešením rychlá půjčka ihned.
Co se týče zadlužení dlouhodobějšího charakteru si Češi ochotně pojištění proti neschopnosti splácet sjednávají. Mohou si ho sjednat zároveň s půjčkou nebo kdykoliv během splácení.

Pojištění kryje tato rizika:

  • invaliditu
  • ztrátu zaměstnání
  • pracovní neschopnost
  • smrt

Pojistné je podle výše úvěru a krytých rizik

Nejvyššími riziky jsou obvykle ztráta zaměstnání nebo dlouhodobá pracovní neschopnost. Pojišťovny tyto varianty účtují drahým pojistným. Pojistit se proti oběma rizikům vás nutí zvolit nejdražší variantu pojistného. Rychlá půjčka ihned tyto možnosti nenabízí.
Pojistné se obvykle vypočítá podle možných rizik, ale i výši půjčky. Pojistné hradíte zároveň se splátkou.

Proto, aby vám bylo provedeno pojistné plnění, musíte být bez práce 40 – 60 dní. Pojišťovny za vás zaplatí 4-12 měsíčních splátek. V pracovní neschopnosti kvůli nemoci musí být člověk 28 až 60 dní a pojišťovna poté uhradí 12 splátek po sobě. Při úmrtí klienta uhradí pojišťovna nesplacenou část úvěru spolu s úroky.