Pojištění odpovědnosti

Jedná se o praktické pojištění proti riziku vzniklém v běžném občanském životě, v zaměstnání nebo při výkonu profese. Slouží k pokrytí škody, kterou pojištěnec svou činností způsobíte třetí osobě.

Pojištění občanské odpovědnosti

V rámci občanské odpovědnosti lze s různými limity pojistit škodu způsobenou pojištěncem na zdraví či životě třetí osoby, neúmyslné poškození nebo rozbití zboží např. v obchodě, či neúmyslné poškození majetku (např. požár, vyplavení bytu atd.). Pojištění lze sjednat samostatně nebo jako připojištění k pojištění domácnosti či nemovitosti.

Pojištění vlastníka nemovitosti

Vlastník nemovitosti může využít pojištění odpovědnosti, které jej chrání při zavinění úrazu nebo usmrcení v souvislosti s nemovitostí. Příkladem může být spadená taška ze střechy domu, která vážně zraní chodce na chodníku. 

Pojištění odpovědnosti při výkonu povolání

Zaměstnanci se mohou pojistit proti neúmyslné škodě, kterou způsobí při výkonu povolání. Ručí až do výše 4,5 násobku své mzdy za způsobené škody, což může významně zasáhnout do příjmu domácnosti. Pojištění je uzavíráno ve vztahu ke konkrétnímu zaměstnavateli a při změně zaměstnání je potřeba upravit i pojistnou smlouvu.

Pojištění profesní odpovědnosti

Některá povolání, jako jsou např. notáři, advokáti či poradci v daňové oblasti, si ze zákona musejí sjednávat pojištění profesní odpovědnosti, aby tak ochránili své klienty před škodami, které vznikly při profesním výkonu.

Doporučení

Potřebujete-li se poradit o vhodném pojištění odpovědnosti nebo hledáte více informací o produktech pojištění odpovědnosti, neváhejte se na nás obrátit pomocí webového formuláře na stránce SjednatPojištění.cz. Zdarma Vám poskytneme informace a pomůžeme Vám pojištění uzavřít.