Pojištění majetku

hypotecni_uver2

Vlastníte dům nebo byt, či jinou nemovitost? Koupili jste si auto nebo motorku? Pořídili jste si čtyřnohého společníka a nyní přemýšlíte, jak nejlépe svůj majetek ochránit před nečekanými událostmi? Pak čtěte směle dál …

Pojištění nemovitosti a domácnosti

Pojistit můžeme nejen samotné budovy, dokončené nebo ve výstavbě, ale také jejich vybavení. Pojistné plnění je vypláceno v případě škody na pojištěném majetku z důvodu živelní události, krádeže nebo loupeže. Pojištění nemovitosti zahrnuje holé zdi, střechy, garáže a ploty i základní příslušenství staveb. Pojištění domácnosti se vztahuje na její vybavení od spotřebičů, přes nábytek po koberce, vzácné předměty a jízdní kola, dále na odpovědnost občanskou, odpovědnost z držby nemovitosti a někdy i na veterinární náklady domácích mazlíčků.

Pojištění vozidla

Majitelé motorových vozidel jsou ze zákona povinni platit povinné ručení, které se vztahuje na škody na majetku, zdraví či ušlém zisku způsobené provozem tohoto vozidla. Dobrovolné havarijní pojištění pak chrání pojištěnce nejen před následky dopravních nehod, ale také před živelnými pohromami, vandalismem apod.

Pojištění zvířat

Pojištění zvířat na českém trhu nemá dlouhou tradici a je nabízeno jen několika málo pojišťovnami. Existuje jak pojištění hospodářských zvířat, které chrání zemědělce před ztrátami v chovu, tak i pojištění domácích mazlíčků, nejčastěji psů a koček. Zdravotní a životní pojištění mazlíčků obvykle pokrývá veterinární náklady, pojištění proti úmrtí zvířete nebo proti škodě, kterou způsobilo někomu jinému. V úvahu se bere stáří a hmotnost zvířete, případně rasa.

Doporučení

Chcete-li se dozvědět více nebo získat výhodné pojištění, obraťte se na naše poradce přes kontaktní formulář. Pomohou Vám s výběrem nejvhodnější varianty pojištění pro plnou ochranu Vašeho majetku a poradí, jak se nejlépe zajistíte před jeho ztrátou.