Penzijní připojištění

Po důchodové reformě se penzijní připojištění stalo tzv. třetím pilířem důchodového systému. Stát usiluje o to, aby se lidé snažili zajistit na důchod i z vlastní iniciativy. Penzijní připojištění je zcela dobrovolné a jeho výhodou je možnost získání státního příspěvku v případě splnění podmínek.

Jak penzijní připojištění funguje

V podstatě se jedná o velmi výhodnou formu spoření podporovanou státem (i finančně), díky které můžete získat zajímavou sumu prostředků a přilepšit si tak k penzi ve stáří. Spořit si mohou všichni občané starší 18 let, přičemž uzavírají smlouvu s penzijními fondy. Protože dochází ke stárnutí obyvatelstva, je více než pravděpodobné, že v budoucnu státní důchodová mzda nepokryje ani základní potřeby občanů.

Výhody

Penzijní připojištění by však mělo umožnit pravidelný příjem nad rámec státní penze. Lze spořit dlouhodobě, vlastně čím déle se spoří, tím lepší jsou podmínky pro zhodnocování naspořených prostředků. Od určité pravidelně spořené sumy navíc stát občanům na spoření přispívá. Na penzijní připojištění mohou přispívat i zaměstnavatelé svým zaměstnancům, přičemž platby zaměstnavatele jsou osvobozené od daně z příjmů.

Doporučení

Potřebujete-li poradit s výběrem penzijního fondu a způsobem či výší spoření na penzijní připojištění neváhejte se na nás obrátit pomocí webového formuláře na stránkách SjednatPojištění.cz. Zdarma Vám poskytneme informace a pojištění s Vámi sjednáme.