Levná životní pojistka nemusí pokrýt všechna rizika!

Chcete-li na životní pojistce ušetřit, vždy naleznete finančního poradce nebo ústav, který Vám nabídne životní pojištění za více než atraktivních podmínek. Pokaždé si ale ověřte, že Vaše pojistka pokrývá všechna rizika, která se Vás týkají. Není těžké ušetřit, ale je umění šetřit na správném místě. Statisticky vysoké je riziko invalidity v ČR, nikoli v důsledku úrazu, ale vážné nemoci. Životní pojistka by tak měla chránit především před invaliditou a pracovní neschopností.

Co od životního pojištění očekáváte?

Zřizujete-li si životní pojistku pouze za účelem pokrytí rizika úrazu, invalidity, výpadku příjmů a dalších případů, postačí Vám rizikové životní pojištění. Požadujete-li však od svého životního pojištění kromě krytí rizik i zhodnocení Vašich peněz, vybírejte z kapitálového životního pojištění nebo investičního životního pojištění. Zjistíte-li, že Vaše životní pojistka nesplňuje Vaše potřeby, můžete ji do dvou měsíců od sjednání vypovědět bez storno poplatků.

Kapitálové životní pojištění

U této varianty existuje částečná garance výnosu Vaší investice, protože je za ni zodpovědná Vaše pojišťovna. Ta spravuje vlastní technické finanční rezervy a vybírá za klienty vhodnou investiční strategii.

Investiční životní pojištění

Druhá zhodnocovací varianta nabízí klientovi volnost ve výběru investiční strategie. Na druhou stranu je za (ne)výnosnost investice zodpovědný pouze klient, nikoli životní pojišťovna. U progresivních portfólií obvykle dochází k výkyvům ve výnosnosti investice. Akcie, do nichž se často investuje, totiž kromě nabídky vyšších výnosů skrývají logicky i větší rizika. Na to by se měl klient již od počátku připravit.

Doporučení

Vždy dobře zvažujte, která rizika Vám hrozí, a zda je Vaše životní pojistka dostatečně pokrývá. Před uzavíráním smlouvy si pročtěte podmínky a seznamte se s výjimkami. Podrobné informace a pomoc s výběrem investiční strategie, která Vám bude vyhovovat, Vám zdarma poskytnou naši poradci, na něž se můžete obrátit prostřednictvím kontaktního formuláře.