Kapitálové životní pojištění

Máte-li doma malé děti, splácíte-li hypotéku nebo jste-li existenčně závislí na příjmech jednoho ze členů rodiny, pak byste měli uvažovat o zřízení životního pojištění. To vás totiž dlouhodobě ochrání a pomůže Vám překonat obtížné období v případě, že se Vám nebo někomu z Vašich blízkých stane úraz, zasáhne Vás vážné onemocnění nebo úmrtí.

Kapitálové životní pojištění

Tento produkt v sobě nabízí jednak pojištění pro případ smrti nebo dožití, jednak umožňuje i garantované zhodnocování vkládaných financí. Výši pojistných částek pro obě podkategorie pojištění lze nastavit individuálně i rozdílně.

Výhody

Kapitálové pojištění jako prostředek dlouhodobého spoření se vyplatí v případě, že trvání pojištění je sjednáno na 10 a více let. Sjednané minimální částky pro případ smrti nebo dožití jsou garantovány ze zákona, stejně jako minimální zhodnocení vložených prostředků. Zaplacené pojistné navíc lze uplatnit při snižování základu pro platbu daní. Sjednané pojištění je možné dále rozšiřovat formou dalších připojištění.

Nevýhody

Úrok na spoření v rámci kapitálového životního pojištění je často nižší než na spořicích účtech. Libovolné změny v nastavení pojištění nejsou možné, stejně jako pojištěný nemůže aktivně působit na tvorbu kapitálové hodnoty pojištění.

Doporučení

Potřebujete-li poradit s výběrem nejvhodnějšího kapitálového životního pojištění, nebo jen hledáte informace o různých typech životního pojištění, neváhejte se nás obrátit pomocí webového formuláře na stránce SjednatPojištění.cz. Zdarma Vám poradíme a sjednáme s Vámi pojištění.