Jak na cestovní pojištění?

jak-na-cestovniCestovní pojištění je věc, na kterou byste rozhodně při cestování do zahraničí neměli zapomínat. Ať už se jedná o cesty služební nebo soukromé. Pojištění si můžete sjednat samostatně nebo jako součást platební karty.

Co zahrnuje cestovní pojištění?

Hlavní důvod, proč si založit cestovní pojištění je úhrada léčebných výloh v případě, že onemocníte nebo utrpíte úraz v zahraničí.

Pojišťovna za vás z vašeho pojištění uhradí náklady na ošetření, hospitalizaci, výlohy na léky, převozy sanitou atd. Většinou bývá součástí cestovního pojištění i tzv. repatriace neboli převoz tělesných ostatků v případě úmrtí pojištěnce.

Každá pojišťovna se v poskytování služeb i limitů plnění liší, ale pokud vám něco nevyhovuje, většinou si můžete cestovní pojištění ještě rozšířit.

Limity plnění cestovního pojištění

Kromě pojišťovny Allianz, která hradí vaše výlohy v neomezené výši, mají ostatní pojišťovny stanoveny maximální limity pojistného plnění. To znamená, že pokud náklady na vaši léčbu přesáhnout stanovený limit, musíte si zbytek uhradit z vlastních zdrojů.

Druhy cestovního pojištění

Cestovního pojištění existuje několik druhů, většinou se liší podle typu cesty a míry rizika. Sazby se také odlišují, jedná-li se o turistickou cestu, pracovní cestu nebo aktivní sportovní výlet.

Pojišťovny raději nepodceňujte a zvolte si správný druh pojištění. Pokud máte například turistické pojištění a stane se vám pracovní úraz, pojišťovna vám proplacení nákladů odmítne.