Havarijní pojištění

Sjednat povinné ručení ke každému motorovému vozidlu nařizuje zákon, ale proti krádeži či poničení vozidla nás ochrání jen havarijní pojištění, jehož sjednání je dobrovolné a se stoupajícím počtem vozů na silnicích i stále více potřebné.

Pojistná rizika

Pojišťovny nabízejí havarijní pojištění pro případ havárie, krádeže, zničení nebo poškození živlem nebo zásahem cizí osoby. Lze se pojistit proti jednotlivým rizikům samostatně, ale je možné je také různě kombinovat anebo sjednat kompletní pojištění.

Nadstandardní připojištění

Vedle základních pojistných rizik je nabízeno i pojištění čelního skla, zavazadel a věcí osobní potřeby, úrazu přepravovaných osob, dále pojištění nadstandardní výbavy vozidla, nebo nákladů na pronájem náhradního vozidla.

Pojistné plnění

K pojistnému plnění dochází v případě, že řidič havarijně pojištěného vozu je viníkem nehody, případně, že pojištěný vůz postihla výše zmíněná pojistná událost.

Cena pojištění

Cena pojistného se odvíjí od typu, značky, pořizovací ceny a stáří vozidla. Též záleží, pro která rizika se rozhodnete pojistit a jak vysokou zvolíte spoluúčast. Některé pojišťovny za určitých podmínek poskytují i slevy (např. bezpečné řízení bez nehod, sjednání havarijního pojištění spolu s povinným ručením apod.).

Doporučení

Potřebujete-li poradit s limity plnění pojistného, kvalitou pojištění, kombinací rizik nebo se jen chcete informovat, neváhejte se na nás obrátit pomocí webového formuláře či e-mailu. Zdarma Vám poradíme a pomůžeme Vám sjednat nejvhodnější havarijní pojištění.