Cestovní pojištění

Pro soukromé i služební cesty do zahraničí se lze v České republice pojistit u necelých dvou desítek pojišťoven. Základní cestovní pojištění obvykle zahrnuje úhradu léčebných výloh, náklady na převoz do zdravotnických zařízení i převoz ostatků v případě úmrtí pojištěnce a asistenční služby. Cestovní pojištění lze sjednat buď samostatně, nebo jej nabízejí výhodněji banky k přikoupení k platební kartě.

Doplňkové služby cestovního pojištění

K základnímu produktu lze dokoupit celou řadu doplňkových služeb od úhrady nákladů na přivolání a pobyt opatrovníka, přes připojištění na zubní ošetření nebo provozování extrémních sportů po pojištění pro případ ztráty cestovních dokladů, právní asistence nebo zpoždění či ztráty zavazadel atd.

Možnosti a limity cestovního pojištění

Pojistit se lze na dobu od jednoho dne po jeden rok. Pokud cestujeme na delší dobu do zahraničí a máme zakoupeno cestovní pojištění, můžeme se odhlásit od zákonného hrazení tuzemského zdravotního pojištění. České zdravotní pojištění ve státech EU, tzv. Evropský zdravotní průkaz, na rozdíl od cestovního pojištění neobsahuje celou řadu základních služeb a často má velmi nízké limity s vysokou spoluúčastí pojištěnce. Přitom ošetření jednoduché zlomeniny může vyjít na statisíce korun a hospitalizace na JIP se může vyšplhat až do miliónů. Kromě bezlimitní pojišťovny Allianz ostatní pojišťovny mají limity na krytí nákladů a celá částka nad jejich rámec musí být uhrazena pojištěncem. Doporučení Pro vlastní klid na pojištění na cesty nešetřete, nastavte si dostatečně vysoké limity odpovídající charakteru Vaší cesty, ohlídejte si, zda je limit pro celou rodinu a musí se tedy dělit počtem pojištěných nebo je individuální, či na jaké případy se pojištění nevztahuje. Budete tak moci využít i soukromých zdravotnických zařízení, až do výše limitů za léčení nezaplatíte ani korunu a asistenční služba Vám bude jakkoli nápomocna.

Doporučení při sjednávání cestovního pojištění

Pro vlastní klid na pojištění na cesty nešetřete, nastavte si dostatečně vysoké limity odpovídající charakteru Vaší cesty, ohlídejte si, zda je limit pro celou rodinu a musí se tedy dělit počtem pojištěných nebo je individuální, či na jaké případy se pojištění nevztahuje. Budete tak moci využít i soukromých zdravotnických zařízení, až do výše limitů za léčení nezaplatíte ani korunu a asistenční služba Vám bude jakkoli nápomocna.