Autopojištění, které vám může zachránit život

zivotnipojPojišťovna UNIQA představila inovaci v pojištění automobilu, které vám může zachránit život.

Mnohdy o přežití při dopravní nehodě rozhoduje každá minuta. Stane-li se nehoda ve dne na dálnici, jistě se pomoci posádka dočká rychle. Co když k ní ale dojde v noci, na méně frekventované silnici? Situace se snadno zkomplikuje, pokud zapomenete telefon doma, vybije se vám baterka nebo prostě není signál a vždy také nemusí být snadné přesně lokalizovat, kde se nacházíte.

Představte si, že například jedete v zimě noci lesem, před vůz vám najednou skočí srna, vy se jí sice prudkou změnou směru vyhnete, ale skončíte mimo vozovku. To není příběh z filmového dramatu, to je průběh skutečné nehody, která se stala v sousedním Rakousku. Příběh končí naštěstí dobrým koncem.

Právě na takové případy myslí sofistikovaná asistence k autopojištění UNIQA SafeLine. Díky satelitnímu spojení hlídá posádku vozidla i vozidlo samotné 24 hodin denně po celé Evropě. Nárazové čidlo předá centrále informaci o nehodě a ta řeší nouzovou situaci okamžitě. Operátoři asistenční služby ihned zavolají, zda potřebujete pomoc. Pokud se kontakt nezdaří, bezodkladně posílají na přesně lokalizované místo záchranu.