5 tipů, jak vybrat cestovní pojištění

Chystáte se na zimní dovolenou na lyže? Nebo už plánujete letní dovolené k moři? Budete v obou případech potřebovat cestovní pojištění. Především si dejte na výběr správné cestovní pojistky dost času.

Při ukvapených rozhodnutích se stávají největší chyby, protože si nestihnete přečíst všechny pojistné podmínky a pak si uzavřete smlouvu, která nebude odpovídat Vašim parametrům

1)Nebuďte líní a porovnejte si všechny nabídky

Neuzavírejte první pojistku, na kterou narazíte. Srovnejte nabídky více pojišťoven – na internetu najdete několik srovnávačů, které porovnávají pojistky nejen z hlediska ceny, ale i pokrytí, pojistné částky, asistenčních služeb a dalších doplňkových produktů.

2)Myslete na připojištění 

V případě že plánujete sportovat, přečtěte si základní pojistné podmínky, zda zahrnují v pojistce i Váš sport. Může se stát, a to je běžnou praxí, že někomu způsobíte úraz a on Vás bude žalovat za ublížení na zdraví. V takovém případě je dobré mít připojištěnou odpovědnost a ta bývá většinou předmětem připojištění.

Čtěte také: Levné životní pojištění nemusí pokrýt všechny rizika!

3)Asistence je důležitá

Asistence je výborná věc. Představte si, že jste v Maďarsku a někdo Vám ukradne pojištěné kufry. S policií v rodném jazyce se domluví snad jen asistence. Před Vaši dovolenou si zjistěte zda asistence, kterou jste si zaplatili, dokáže nonstop komunikovat v rodném jazyce země, kam se chystáte.

4)Pojistné podmínky – Čtěte je – i když je to utrpení

Ačkoli je to utrpení a velká nuda, obětujte se a přečtěte je. Je to jediný způsob, jak zjistíte co vlastně máte zaplacené v pojistné smlouvě, když se Vám něco stane. Každá pojišťovna má jiné pojistné podmínky, jiné produkty, které se liší ve výši krytí a taky v tom co kryje. Největší pozornost dejte u odstavce či stránky „výluky“, abyste nezaplatili produkt, který má ve výlukách právě sport či činnost, kterou se celý rok těšíte, že na své dovolené budete dělat. Často je ve výlukách určitá nadmořská výška, od které se už nevztahuje běžná pojistka.

5)Alkohol není dobrý kamarád

I v případě nejlepší pojistné smlouvy, Vám nebude nic platné, pokud se zraníte například pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek. Proto se na horách vyvarujte alkoholickým nápojům na „zahřátí“ a radši si vezměte teplou bundu.